Duşakabin ile Yeni Banyolara Kavuşun
Duşakabin ile Yeni Banyolara Kavuşun

Duşakabin ile Yeni Banyolara Kavuşun

Banyolarınızı yenilemek istiyorsanız duşakabin iyi bir seçenek olabilir. Evlerinize duşakabin kurulumu yaptırmak istiyorsanız en iyi duşakabincilere Ustala.com ile ulaşabilirsiniz. Siteye girerek üyelik işlemlerini tamamlamalı ve ilanınızı gecikmeden vermelisiniz. İlanları duşakabinciler inceleyerek teklif verebilir.

Duşakabin kurulumu profesyonellik ve özen gerektiren bir iştir. Duşakabin kurulumişlerinde, öncelikle işi aşamalarına ve duşakabin modellerine göre kategorize etmek gerekmektedir. Bu şekilde rahat ve düzgün bir kurulum yapılabilir.

Duşakabin Nedir?

Duşakabinler, banyolara dekoratif bir görüntü için takılan, aynı zamanda duş sırasında suyun dışarı sıçramasını engelleyen pratik tasarımlardır. Bunun yanında sıcak havanın muhafazasını da sağlamaktadır. Günümüzde neredeyse her evde kullanılan duşakabinler kullanışlı olmaları ve estetik açıdan güzel gözükmeleri nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir.

Duşakabin kurulumu, her bütçeye ve zevke uygun bir şekilde yapılabilmektedir. Zevkinize göre birçok model ve renk seçeneği bulunmaktadır. Dolaplar, banyolarda kullanılan seramikler, aynalar ve duvar renkleri ile bütünleşen duşakabinler, suyun banyo yüzeyine sıçramasını engelleyerek hem temizlik işlerinden kurtulmanızı sağlar hem de elektronik cihazların zarar görmesini engeller.

Duşakabinler, şekline, kapısına, kullanılan cam türüne, ölçüsüne ve yapısında bulunan teknolojik özelliklerine göre ayrılan pek çok model çeşitliliğine sahiptir. Bunların yanı sıra renk ve desenler açısından da kullanıcılara birçok seçenek sağlamaktadır. Duşakabin kurulumu temelde üç aşamadan oluşmaktadır. Bunlar, duşakabin teknesi montajı, duşakabin panel kapı montajı ve duşakabin su gideri montajıdır.

Duşakabin Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duşakabinci, öncelikle duşakabin kullanma kılavuzunu dikkatle incelemelidir. Demonte tip duşakabinleri; montaj işi, profesyonellik ve bilgi gerektirdiğinden, duşakabincinin işe başlamadan önce tüm detaylara hakim olması gerekmektedir.

Duşakabin kurulumunda kullanılacak silikonun sudan etkilenmeme özelliği bulunmalıdır. Duşakabin kurulumu yapılırken köşeler, kusursuz bir şekilde silikonlanmalıdır. Duşakabin alt küvet ayakları mutlaka sabitlenmelidir. Bunun yanında duşakabin teraziye alınarak dengesi korunmalı ve ayarlanmalıdır. Duşakabin kurulumu köşeye yapılacaksa, iki duvar arasına düzgün bir şekilde oturtulması gerekmektedir. Duşa kabin kapakları açılıp kapanırken rahat çalışacak şekilde konumlandırılmalıdır.

Duş Teknesi Nasıl Kurulur?

Duşakabinci, duş teknesinin kurulumunu yaparken, öncelikle gider aparatlarının ölçülerini referans alarak takozları yerleştirmelidir. Yalıtım contası, duş teknesinin altına gelecek şekilde talimatlara uygun yerleştirilmelidir. Kabinin kenar çıtaları ise teknenin bitim noktasına dübel ve vidalar yardımıyla sabitlenmelidir. Sonrasında alt ray profillere geçilerek, dış kenar sıfır olacak şekilde yerleştirilmelidir.

Oval Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Duşakabinci, oval duşakabin montajına başlarken kullanım talimatlarına göz atmalıdır. Montaj şeması dikkatle incelenmeli ve yapılacak işler planlanmalıdır. Duşakabin montajı profesyonellik ve tecrübe gerektirir. Bu nedenle profesyonel ustalar ile anlaşmanız faydalı olacaktır. Ustala.com üzerinden tecrübeli ustalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Oval duşakabin kurulumu yapılırken, öncelikle duvar dikmeleri, su terazisi yardımıyla dik bir şekilde küvet ya da duş teknesi üzerine yerleştirilmelidir. Vidalama işlemi yapılırken dübeller kullanılmalıdır. Duş teknesinin terazileri kontrol edilmelidir. Olası bozukluklar veya duvar dikmelerinde ki hatalı ölçümler, duşakabinlerden su sızmalarına ve kapıların tam olarak kapanmamasına neden olabilir. Raylar sabit panellerden birine alt ve üst kısımlarından takılmalıdır. Raylar ve sabit panel profillerinin “U” kesitli tarafları denk getirilmelidir. Raylar panele yerleştirildikten sonra mıknatıslar karşı karşıya gelecek şekilde ayarlanmalıdır. Tekerlekler rayların içine yerleştirilmelidir.

Kabin önceden yerleştirilmiş duvar dikmelerine tutturulmalıdır. Vidalama işleminden önce terazi ile düzgünlüğü kontrol edilmeli ve hata varsa duvar dikme paylarından gerekli düzeltmeler yapılmalıdır. Tekrar kontrol edilmeli ve sonraki işleme geçilmelidir. Duvarın zemin ile olan açısı 90⁰ den büyükse duvar dikmesi aktarılacak şekilde dikilmelidir. Sabit panel düz olacak şekilde duvar dikmesine tutturulmalıdır. Duşakabin kurulumunda, vidalamalar içeriden yapılmalıdır. Satın alınan duşakabinin orijinal vidalarının kullanılması faydalı olacaktır. Silikonlama ise duşakabin kurulumu işleri bittikten sonra duvar ile kabin arasındaki boşlukları doldurmak için yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.