Edirne Kombi
Edirne Kombi

Edirne Kombi

Kombinizi en iyi durumda tutmak için 10 ipucu

Isınmak için 10 ipucu
1.Temizlik esastır . Kazanınız temizse daha iyi çalışacaktır. Ayrıca kurumu kontrol edin, çünkü çok fazla kurum kötü yanma anlamına gelebilir. Ve, bu sırada, istenmeyen havanın içeri girmediğinden emin olmak için ek yerlerini kontrol edin, bu da kazanın verimini düşürür.

2.Hava ızgaralarını kontrol edin ve engellenmediklerinden emin olun. Her zaman temiz ve engelsiz olduklarından emin olun.

3.İyi bağlanmış bir kazan , mutlu bir kazandır. Her zaman tüm bağlantıların doğru şekilde takıldığından emin olmakta fayda var. Elektrik bağlantısını ve gaz borularını ve gelen ve giden su bağlantılarını kontrol edin.
4.Doğru basınç . Kazanınızın normal işletme basıncı 1,2 ile 1,5 bar arasında olmalıdır . Açın, birkaç dakika bekleyin ve bu parametreler dahilinde olup olmadığını kontrol edin. Basınç daha yüksekse, azaltmak için radyatörlerden bazılarını “temizleyin”. Öte yandan, basınç çok düşükse, ısıtma devresine daha fazla suyun ulaşmasını sağlamak için musluğu hafifçe açın.
5.Sıcaklığı doğru ayarlayın. Rahatınız ve cebiniz için çok önemlidir. Birkaç saatliğine uzak kalacağınız zamanlarda ve uyurken de evinizi 18ºC sıcaklıkta tutmanızı öneririz. Evde aktif olduğunuz saatlerde evi 21ºC civarında tutmakta fayda var. Bununla birlikte, ihtiyacınız olan ortamın üzerindeki her derece için ısıtma harcamalarının %7 arttığını bilmelisiniz . Yeterince giyinirseniz, 20ºC’yi hiç geçmeyen bir evde keyifli bir kış geçirmek kesinlikle mümkün olmalıdır.
6.Radyatörlerinize dikkat edin . İçeride biriken havadan kurtulmak için onları temizlemelisiniz. Halınızı ıslatmamak için bir tornavida ve bir alıcı kullanın ve tüm radyatörler için tahliye vanasını azar azar bükün. Bir ıslık sesi duyacaksınız.

Durduğunda ve su damlalarının çıktığını gördüğünüzde, tahliye vanasını kapatın. Bu, radyatörlerinizin eşit şekilde ısınmasını ve enerjiyi daha verimli kullanmasını sağlayacaktır. Bir hile: Radyatörlerin altları yukarıdan daha sıcaksa , hava girmiş demektir. Artık ne yapman gerektiğini biliyorsun…
7.Bir süre dışarıda kalacaksanız , ana gaz hizmeti kapatma vanasını kapatın. …
8.Herhangi bir sorunuz veya yapmak istediğiniz herhangi bir değişiklik için yetkili bir teknisyene başvurun. …
9.Sahte gaz bakım hizmetlerine karşı dikkatli ve dikkatli olun . Kombinizi kimin ve ne zaman kontrol edeceğine siz karar verirsiniz.
10.Gaz kokusu duyarsanız, hemen kapı ve pencereleri açın: Elektrik şalterlerini kullanmayın, ana gaz servisi kapatma vanasını kapatın ve acil gaz servisini arayın.

Barışın en sıcak hali
Her gün düşünecek çok fazla şey var. Kombinizin bakımını başka bir kazana yaptırmayın. Yıllık kombi servisini ve 3 saat içerisinde evinize ulaşabilecek bir teknisyeni içeren bir bakım sigortası ile tüm bunları unutun . Günün herhangi bir saati, yılın herhangi bir günü .

“Isıtıcınızı evde değilken 18ºC’ye ve evdeyken 21ºC’ye ayarlayın.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.